DeepCool DQ750M-V3L 750 Watt Fully-Modular 80 Plus Gold Power Supply
Brand: DeepCool
Model: DeepCool DQ750M-V3L
Type: Fully- modular
Output Capacity: 750W
Fan Size: 120mm Black Fan
Certifications: 80 PLUS Glod
Warranty: 07 Years
৳ 11,000 ৳ 12,100
Brands
DeepCool
Model
Efficiency (Approx.)
≥90% Under Typical Load(50% Loading)
Fan Size
120mm
Lighting Effect
No
Modular Type
Full Modular
Total Power
750W
Main Power Connector
Main Power Connector (20+4)Pin x 1
CPU Connector
CPU 8Pin x 1, CPU(4+4)Pin x 1